Българският Рилски спортист завърши група Н на турнира за Купата на ФИБА Европа на трето място, след като победи лидера в класирането Демир Инсаат Бюючекмедже от Турция със 79:74 (27:18, 16:23, 14:18, 22:15) точки и запази теоритичен шанс да продължи в следващата фаза на надпреварата.

Руският Енисей има възможност да завърши на първо място тази вечер, ако нанесе шесто поражение на Сигал от Косово.

Баскетболистите на Рилски спортист поведоха в резултата с тройка на Николай Стоянов пет минути преди края на първата четвъртина и дълго време не изпусна преднината си. Келвин Паркър пък затвори първата част с тройка за 27:18 и до края на срещата остана най-резултатният играч на терена.

Българите започнаха лошо втората част, като Клевин Хана се разписа последователно от тройката и под коша, а Тайфун Ерюлкю добави нови две точки и турците вече изоставаха с 25:27. Именно такава беше разликата и в края на първото полувреме, след като този път Паркър пропусна стрелбата си от тройката със сирената.
Рилски спортист загуби предимството си в третата четвъртина, след като турците направиха серия от 13:2 точки, в която Бурак Йълдъзлъ отбеляза седем точки. След това последваха много грешки в атака и за двата отбора, а тройката на Мутлу Акпинар 8:11 минути преди края на мача за 62:57 в полза на Демир Инсаат изглеждаше, че е решила изхода на срещата. Българите обаче не се отказаха и вкараха две последователни тройки чрез Йордан Бозов и Паркър, за да поведат с една точка само 4:04 минути преди финалната сирена.

Нов точен изстрел от зоната за три точки, този път на Златин Георгиев, даде четири точки преднина на Рилски спортист, а в следващите две атаки гостите пропуснаха стрелбите си и извършиха нарушение, което позволи на Еван Бруинсма да вкара веднъж от линията за свободно хвърляне за 72:67. Йордан Бозов пък сложи край на спора с втората си тройка в мача.

Паркър беше най-резултатният футболист в мача с 19 точки, докато Бруинсма помогна за победата на Рилски спортист с 16 точки и 12 спечелени борби. Йордан Бозов пък беше близо до дабъл-дабъл с 15 точки и девет асистенции.