Отборът на Рилски спортист в постигна втора победа в турнира за купата на ФИБА Европа. В собствената си зала "Арена Самоков" Рилецо надигра Сигал Прищина със 100:98 (20:24, 25:21, 25:26, 16:15, 14:12) след продължение. По този начин момчетата на старши треньора Людмил Хаджисотиров запазиха живи теоретичните си шансове за продължаване напред в турнира, но задължително трябва да победят водача в групата Демир Инсаат в последния си мач след седмица.

Срещата започна по-добре за гостите, които имаха аванс от четири точки след края на първата четвърт. Във втората обаче обаче домакините успяха да стопят изоставането си и дори да поведат. Почивката обаче дойде при равенство 45:45. В началото на второто полувреме гостите от Косово направи серия от 9:0, с която поведоха с 54:45. Водени от Йордан Бозов обаче домакините постепенно намериха ритъма в играта си и в края на третата част намалиха изоставането си само на точка. В последната четвърт играта бе много нервна, като двата отбора се гонеха в резултата, а състезателите и на двата тима извършиха серия от нарушения.

Минута и 46 секунди преди края резултатът бе равен 84:84, но Еван Бруйсма реализира две точки за домакините. В ответната атака обаче Джабари Хайндс изравни за 86:86 със стрелба с табло. В оставащите 60 секунди до края и Рилски, и Сигал имаха шансове да стигнат до победен кош, но не намериха целта и срещата отиде в продължение. В него Рилски поведе с 6 точки, но в заключителните секунди Сигал намали.

Гостите имаха шанса да пратят мача във второ продължение, но Ненад Делич овладя борбата под собствения си кош 3 секунди преди края и запази аванса на Рилски от 2 точки. За Рилски спортист най-резултатен бе Еван Бруйсма с 21 точки. Толкова реализира и Келвин Паркър, а Златин Георгиев прибави 18. За Сигал най-полезен с 29 точки бе центърът Боян Трайковски, а Джабари Хайндс прибави 25./БТА