Най-важната си победа до момента през сезона постигна Реал Мадрид в Евролигата. "Кралете" измъкнаха успеха в гостуването на Партизан с 82:80 (19:32, 26:16, 21:15, 16:17)пред над 20 000 души в "Щарк Арена" в Белград. Така Реал намали изоставането си до 1-2 победи в битката.

На почивката Партизан водеше с 3 точки (48:45), но страхотната игра на „лос бланкос“ във втората част доведе до обрата.

За Реал страхотен мач изигра Уолтър Тавареш, който наниза 26 точки за близо 36 минути на паркета. Найджъл Уилямс-Гос добави 22, а Марио Хезоня се отчете с 12. За Партизан Зак Ледей и Ален Смайлагич реализираха по 15 точки, а Джеймс Нанали добави 13.

В другия мач от вечерта в Евролигата Монако победи Макаби Тел Авив с 83:78 и така поведе с 2:1 победи в серията между двата тима.