Българският баскетболен вицешампион Балкан (Ботевград) постигна втора победа в група В на турнира ФИБА Къп.

Състезателите, водени от треньора Небойша Видич спечелиха срещу гостуващия Цмоки Минск (Беларус) с 95:81 (19:18, 22:16, 23:26, 31:21) и са начело в класирането с два успеха от два мача.

Двата отбора изиграха равностоен мач. Домакините водеха през по-голямата част на двубоя, но решиха всичко след силна последна четвърт.

На почивката Балкан имаше аванс от 41:34 и едва четири точки (64:60) след 30 минути игра.

В началото на последните 10 минути играчите на Балкан направиха серия от 8:0 за 74:62 и без проблеми приключиха мача.

Брандън Браун беше най-резултатен за победителите с 21 точки. По 17 добавиха Димитър Димитров и Венцислав Петков.

За Цмоки Минск Дарин Гоувънс отбеляза 17 точки, а с 15 приключи Александър Кудравцев.

В следващия мач на 30 октомври Балкан е домакин на Монс Ено (Белгия).

Срещи от втория кръг на първата фаза на турнира ФИБА Къп, групи с българско участие:

Група В:
Балкан (България) - Цмоки Минск (Беларус) - 95:81 (19:18, 22:16, 23:26, 31:21)

от вторник:
Монс Ено (Белгия) - АЕК Ларнака (Кипър) - 78:83 (16:21, 17:17, 26:25, 19:20)

от вторник:
Алба Фехервар (Унгария) - Рилски спортист (България) - 84:80 (21:24, 22:16, 20:17, 21:23)

1. Алба Фехервар 2 2 0 180:172 4 точки
2. Варезе 1 1 0 95:76 2
3. Рилски спортист 2 0 2 156:179 2
4. Порто 1 0 1 92:96 1

Група G:
Днипро (Украйна) - Арис Солун (Гърция) - 51:55 (22:15, 11:13, 11:14, 7:13)

от вторник:
Левски Лукойл (България) - Катая (Финландия) - 94:86 (28:19, 23:22, 22:8, 21:37)

1. Левски Лукойл 2 2 0 177:151 4 точки
2. Катая 2 1 1 165:164 3
3. Арис 2 1 1 125:130 3
4. Днипро 2 0 2 116:138 2 /БТА