Вицешампионът на България по баскетбол Балкан нанесе първо поражение за сезона на Академик в Правец с 87:74 точки в среща от третия кръг на НБЛ.

В Самоков Рилски спортист пречупи Берое с 94:93 точки, а Спартак Плевен надви Ямбол след продължение с 85:74 точки.

Двубоят в Правец между Академик и Балкан беше доста оспорван, а играчите на Балкан стигнаха до победата след по-добра игра в последната четвърт.

В отсъствието на получилия почивка национал Венцислав Петков по 14 точки за успеха реализира Брандън Браун, Мирко Мулалич добави 12, а по 11 точки отбелязаха Крис Минков и Димитър Димитров.

За Академик 16 вкара Цветомир Чернокожев, който се отличи и с 8 борби. 15 реализира Николай Николов, 14 - Николай Грозев, а 12 - Александър Илиев.

БК Рилски спортист - БК Берое

източник: LAP.bg

Рилски спортист пък водеше на Берое на почивката с 53:48 точки, а след 30 минути игра Берое поведе със 75:74 точки.

Последва също толкова оспорвана последна четвърт, след която домакините ликуваха.

Спартак Плевен спечели домакинството си на Ямбол след продължение с 85:74 точки. Редовното време завърши 72:72, но в добавените пет минути домакините спечелиха с 13:2 и така стигнаха до крайния успех.

Николай Маринов отбеляза 20 точки за победителите, а по 17 добавиха Константин Коев и Николай Върбанов.

За Ямбол 20 точки, 7 борби и 7 асистенции записа Айзея Уилямс, а 19 точки вкара Александър Матушев.