Лукойл загуби за втори път от Тарту Рок със 73:75 в изключително драматична битка от ЕвроЧалъндж в зала "Арена Самоков" и така се прости с шансовете си за продължаване напред в турнира.

Българският отбор водеше с две точки на полувремето, но загуби с четири на втората част, а с това и мача. "Студентите" бяха много близо до победата, а в началото на последната четвърт съвсем реално можеха да поведат с 13 точки, колкото им трябваха, за да заличат разликата от първата среща. В отделните части двубоят протече (18:17, 16:15, 20:21, 19:22).

Най-резултатни за българите бяха Брундо Шундов, който отбеляза 19 точки, част, от които бяха от петте тройки, които вкара. Толкова точки записа и Томас, а Тери Смит се представи с 18 точки. Тарту Рок са лидери в групата с 11 точки, а Лукойл са на последно място. /БГНЕС