Отборите на Лукойл Академик и Рилски спортист се изправят пред поредни предизвикателства в турнира за Купата на ФИБА Европа.

Шампионите от Лукойл гостуват на израелския Бней Херцлия от 19 часа. Двубоят може да се окаже решителен за класирането на тима в следващата фаза на състезанието. „Студентите“ са начело във временното класиране в групата си и евентуален успех ще им помогне към целта – първото място.

Снощи баскетболистите на Лукойл Академик проведоха тренировка под открито небе на израелска земя.

Съставът на Рилски спортист пък гостува на руския Енисей Красноярск от 14.10 часа днес.

Двубоят е четвърти за тима воден от треньора Людмил Хаджисотиров, като самоковци са с две поражения и една победа до момента. Баскетболистите на Рилски спортист ще се хвърлят за успех, който ще е много ценен за шансовете им за класиране напред.