Българският шампион Левски завърши със загуба участието си в Адриатическата лига по баскетбол за мъже. "Сините" отстъпиха като гости на Цибона Загреб с 69:85 точки. Възпитаниците на Константин Папазов приключват кампанията в турнира с 24 поражения и едва 2 победи.

В Загреб домакините водеха в резултата през целия мач. Те започнаха със серия от 12:3 и до почивката имаха аванс от 43:26. Баскетболистите на Цибона продължиха да доминират и след 30 минути преднината им беше 22 точки при 68:46, а в последната част срещата просто се доиграваше.

За Левски се отличиха капитанът Павел Иванов с 19 точки, Алекс Симеонов добави 16 точки, а Димитър Ангелов записа 14 точки. За Цибона най-полезни бяха Анте Жижич с 21 точки и Марко Ягодич Куриджа с 15 точки.

Българският шампион е в сериозна финансова криза този сезон, а заради последното си място в класирането през следващата година няма да участва в турнира.

Цибона (Хърватия) - Левски - 85:69 (19:7, 24:19, 25:20, 17:23)

Състав на Левски: Павел Иванов 19, Деян Карамфилов 0, Димитър Ангелов 14, Алекс Симеонов 16, Стоян Гюроски 11 (Джими Хънт 7, Васил Евтимов 2) / БТА