Евентуалният нов наставник на българския национален тим по баскетбол Пини Гершон каза, че сблъсъкът на неговия Олимпиакос срещу големия съперник в Гърция Панатинайкос е съвсем различна история от двубоите в Евролигата.

Олимпиакос загуби последната си среща в европейския турнир като гост на Олимпия в Словения със 78:87 точки, а американецът с български паспорт Родерик Блекни отбеляза 6 точки за 21 минути на терена.

Другият спряган за получаване на българско гражданство американец Кинтел Уудс бе сред титулярите, но завърши с едва 4 точки за 20 минути, докато новото попълнение Марк Джексън направи добър мач и реализира 20 точки.

Заради доброто му представяне от ръководството на „червените” са решили да включат именно Джексън в състава за предстоящото дебри срещу Панатинайкос в неделя от гръцкото първенство вместо Уудс, който чака европейски паспорт. Докато не се снабди с документите американският гард ще играе само в Евролигата.