Берое-Стара Загора стартира с победа в топ 8 на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Българският отбор спечели срещу сръбския Цървена Звезда у дома с 93:75 (22:12, 24:13, 17:33, 30:17).

Домакините направиха серия от 18:2 още в първия период, а на почивката авансът на българките беше 46:25.

Цървена звезда имаше преимущество единствено в третия период, когато спечели с 33:17, но в последната четвърт домакините направиха серия от 13:2 и доиграха спокойно срещата.

Моник Рийд завърши с 28 точки и 17 борби за Берое, а 17 и 5 борби добави нейната съотборничка Зорница Костова. За гостите с 18 точки се отличи Александра Катанич.

В следващия кръг на турнира Берое гостува на Будучност. Старозагорки са на първо място в класирането с актив от 13 точки./БТА