Монтана 2003 постигна победа с 96:87 (21:18, 27:23, 28:25, 23:24) като гост срещу Плейоф Сараево в двубой от Адриатическата лига по баскетбол.
Българският шампион игра силно през целия двубой, като спечели три от четирите части и се поздрави със заслужен успех и вече има 5 победи и 2 поражения.

Гостенките започнаха силно и спечелиха първия период с 21:8, а на почивката имаха аванс от 48:41. След края на третата част Монтана 2003 дръпна с 10 точки преднина.

В последната четвърт Плейоф опита да намали пасива си, като разликата падна до само 4 точки. Монтана отвърна с добра игра в атака и отново възстанови аванса си, който беше достатъчен за успеха.

Най-резултатна за българките беше Радостина Димитрова с 25 точки. Нейната съотборничка Шарел Алън добави още 19 точки. За състава на домакините 27 точки вкара Николина Делич.

В следващия си двубой воденият от треньора Стефан Михайлов състав ще играе у дома срещу Партизан (Белград)./БТА