Цървена Звезда победи Левски с 99-58 в мач от 14-ия кръг на Адриатическата лига. Без да се напъва много, лидерът в класирането поведе с 31 точки на почивката, а през второто намали темпото и спокойно и взе победата. Така сърбите продължават да са непобедени с 14 успеха до момента, а Левски е последен с актив 1-13. Следващият мач на „сините” е на 28-и като гост на Мега Лекс, пише bgbasket.com.

През първата част 221-сантиметровият Бобан Марянович властваше под кошовете и Звезда лесно натрупа голяма преднина. Тя продължи да расте през втората част, като в началото й „сините” четири минути нямаха точка. Така се стигна до 31 точки на почивката, а през третата част Звезда намали темпото и Левски вкара 22 точки. До края разликата стана 40 точки, а Звезда си тръгна от София с очакваната победа.

Левски хвана 23 борби, а Цървена Звезда – 4. Гостите си подадоха 25 асистенции срещу 11 на „сините”, а успеваемостта общо от игра беше 59% - 37% в полза на сърбите.

За Левски Димитър Димитров отбеляза 18 точки, а Христо Захариев – 14. За Левски не играха контузеният Павлин Иванов и Станимир Маринов, който е болен. За победителите Никола Калинич наниза 22, а с 14 завърши Майк Цирбес.