ЦСКА Москва победи ТАУ Керамика с 85:76 като гост в среща от баскетболната Евролига. Руските „армейци” нямаха никакви проблеми, въпреки че играха без Тео Папалукас, Рамунас Шишкаускас, Алексей Саврасенко и Матиаш Смодиш. ЦСКА вече е лидер в група А с пет победи и една загуба, а ТАУ има две поражения.

ЦСКА успя да сломи съперника си още в първата четвърт, когато реализира цели 12 точки повече от ТАУ – 25:13 – и така си осигури солиден аванс за оставащите три части. В тях двубоят до голяма степен бе равностоен и въпреки желанието си, испанците не съумяха да обърнат неговия развой.

За гостите блесна Дейвид Андерсен с 23 точки и 10 борби, а Траян Лагдън също бе много точен със същия актив от точки. Двамата заедно реализираха общо 10 тройки – Лангдън шест, а Андерсен четири. Маркъс Гори добави 12 точки, а Джей Ар Холдън – 10.

От състава на ТАУ петима баскетболисти натрупаха двуцифрен точков актив, но нито един не премина границата от 20. Зоран Планинич имаше най-много – 15.

В друг интересен мач от Евролигата на испанска земя, Реал Мадрид разгроми Шорал Роан със 104:73. „Кралският клуб” продължава да е на второ място в група С, което дели с вечния враг Барселона.

Лидер в група С продължава да е европейският шампион Панатинайкос, който се разправи с Фенербахче насред Истанбул. Гърците се наложиха с 83:64.

Американецът с български паспорт Родерик Блекни започна титуляр за Олимпиакос при победата с 90:74 над Жалгирис. Блекни игра 14 минути, но не успя в нито един от трите си изстрела, направи две асистенции и овладя една борба.