ЦСКА Москва постигна инфарктна победа с една точка разлика – 63:62 (17:19, 30, 34, 52:52) при гостуването си на Партизан в мач от 5-тия кръг на груповата фаза в най-престижния европейски клубен турнир по баскетбол Евролигата.

Двубоят бе изключително равностоен, като на полувремето руснаците водеха с 4 точки, които обаче бяха възстановени в третата част.

Домакините от Партизан имаха невероятен шанс да победят, след като в последните минути на 5 пъти провалиха своите атаки, което донесе успеха на „армейците”.

За победителите Зоран Планинич и Еразем Лорбек бяха най-резултатни с по 11 точки, а Никос Зисис и Рамунас Шишкаускас добавиха по 10.

Миленко Тепич се отличи с 14 точки за домакините, а Новица Величкович вкара 10, които се оказаха недостатъчни за успех.

По този начин ЦСКА продължава да е начело в групата с 5 победи от 5 мача, докато Партизан има 2 победи и 3 загуби.