Отборът на ЦСКА Москва ще защитава титлата си на европейски клубен шампион по баскетбол, след като се наложи над Барселона с 82:78 точки в първата среща от Файнъл Фор в Берлин.

Московчаните загубиха първата част с 12:21 точки, но след това демонстрираха превъзходството си и спечелиха следващите три периода, а с това и срещата.

По-късно - в третата част, Барселона отново поведе с разлика - 41:32 точки. Тройка на Шишкаускас доведе до 52:52. След тройка на Андерсън в началото на последната четвърт испанският гранд поведе с 61:56, но след това последва серията на Шишкаускас от 11 поредни точки и това реши изхода на двубоя.

Рамунас Шишкаускас бе героят за руснаците, нанизвайки 18 точки, в това число 11 поредни в решаващата последна четвърт, с което даде аванс от 6 точки - 67:61.

Трейджън Лангдън добави 15 точки за ЦСКА, а Виктор Хряпа се отличи с 9 точки, 10 борби и 3 откраднати топки.

Дейвид Андерсън бе най-резултатен за Барса - 24 точки, но вкара само 2 в последната част. Хуан Карлос Наваро и Лакович реализираха по 13 точки.

На финала в неделя ЦСКА Москва, шампион през 2006-а и 2008-а, ще играе с победителя от гръцкия дуел между Панатинайкос и Олимпиакос.