Отборите на ЦСКА (Москва) и Олимпиакос постигнаха втори победи в четвъртфиналите в мъжката Евролига. В същото време италианците от Монтепаски Сиена спечелиха срещу Панатинайкос във втората среща, а Барселона си върна на Тау Керамика за домакинското поражение.

ЦСКА Москва си реши мача още в първата четвърт, когато допусна едва 6 точки от страна на Партизан.

Във втората и третата част те методично увеличаваха аванса си, за да спечелят с крайното 77:50. Словенецът Еразем Лорбек вкара 21 точки и спечели 7 борби за ЦСКА, по 11 добавиха Рамунас Сискаустас и Терънс Морис. За гостите от Белград 15 точки реализира габонският център Стефан Ласме.21 точки за успеха на Олимпиакос вкара Лин Гриър, 18 добави Йоргос Принтецис.

Реал (Мадрид), който ще започне домакинските си мачове с 0-2 пасив, поддържаше равновесие благодарение на Фелипе Рейес и Луис Бълок, единствени с двуцифрен точков актив. Рейес вкара 23 и спечели 9 борби, а Бълок отбеляза 22 точки.

Барселона размаза Тау Керамика с 33 точки разлика- 85:62, със силно второ полувреме. До почивката Барселона водеше с 46:40, благодарение на добрата игра в защита на Пийт Микаел и Уил Макдоналд в редиците на гостите. Яка Лакович вкара 17 точки за Барса, Ерсан Илясова добави 16. Игор Ракочевич отвърна с 18 за Тау Керамика.

Монтепаски Сиена успя да обърне Панатинайкос в Атина и спечели с 84:79. Теръл Макинтайър вкара 24 за италианците, а 22- Римантас Каукенас.