Отборът на Берое дебютира със загуба в Балканската лига по баскетбол за мъже. В първия си мач от група "А" възпитаниците на Любомир Минчев отстъпиха като домакин пред шампиона на турнира за миналата година Сигал Прищина (Косово) със 73:80 (19:13, 13:22, 20:22, 21:23) точки.

Баскетболистите на Берое се представиха страхотно срещу по-класните си съперници като разликата в полза на гостите не премина границата от 9 точки.

Домакините започнаха уверено двубоя и поведоха в резултата. След 10 минути игра старозагорци имаха аванс от 6 точки - 19:13. Във втората част гостите изравниха 19:19, след което на няколко пъти повеждаха, а на почивката имаха преднина от 3 точки - 35:32.

След подновяването на играта баскетболистите на Любомир Минчев на няколко пъти изравняваха резултата, но Сигал поведе с 53:44 след кош на Алхаджи Мохамед 2:27 преди края на третата част.

В последните 10 минути Берое изравни 57:57, а след кош на Станислав Ваклинов направи обрат 59:57. Последва серия от 9:0 за гостите, които до края удържаха преднината си.
За българския тим най-полезни бяха Тихомир Желев и Еврик Гари с по 14 точки. 13 точки отбеляза Александър Тодорович, а с 12 точки завърши Аштън Муур.

За Сигал Халид Ел-Амин реализира 23 точки, а 14 точки добави Мохамед Абукар. Българинът Станимир Маринов се отличи с 14 точки, 2 борби и 1 асистенция за 33:30 минути като титуляр.

В следващия си мач от турнира Берое гостува на Морнар (Черна гора) на 21 октомври./БТА