Отборът на Берое (Стара Загора) постигна втора поредна победа в група С на втората групова фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже. Баскетболистите водени от треньора Любомир Минчев, които в неделя спечелиха бронзовите медали в турнира за Купата на България, победиха гостуващия Башкими (Косово) с 90:80 (21:23, 26:20, 19:20, 24:17) точки след силна последна четвърт.

Берое е на второ място в класирането с 5 точки, а гостите нямат успех в първите три мач от групата.

В началото на мача баскетболистите на Башкими направиха серия от 10:0 и поведоха с 11 точки при 19:8. След това обаче отборът на Берое подобри играта си и след първите 10 минути отстъпваше само с две точки - 21:23.  Домакините започнаха втората част със серия от 12:4, а след това записаха аванс от 47:37. Гостите намалиха пасива си и на почивката губеха с 43:47.

През третата част играчите на Башкими отново поведоха с 53:50, но баскетболистите от Стара Загора направиха обрат и с кош на Аштън Муур стигнаха до 65:58 1:24 минута преди края на четвъртината.

В последните 10 минути Берое вкара шест безответни точки, повеждайки със 74:65, а малко по-късно преднината на тима достигна 14 точки при 86:72. Двата отбора имаха много добър процент стрелба от тройката. Тимът на Берое вкара 15 тройки, а Башкими - 14.

За победителите Остън Барнс вкара 18 точки, а Александър Тодорович направи "дабъл-дабъл" - 18 точки и 10 борби. По 15 точки реализираха Аштън Муур и Тенчо Тенчев. За Башкими с по 24 точки завършиха Марсел Джоунс и Тей Уолър.

Следващата седмица Берое е домакин на Морнар (Черна гора).

Среща от третия кръг в група С на втората фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже:
Берое (Стара Загора) - Башкими (Косово) - 90:80 (21:23, 26:20, 19:20, 24:17)