Баскетболистите на Левски допуснаха второто си поражение в тазгодишното издание на Балканската лига. Те паднаха в Косово на гости на местния Башкими с 63:70.

Първите две части на този мач бяха изключително равностойни, като на почивката българите дори водеха с 1 точка разлика - 33:32. Но в третата четвърт последва истински срив за тях.

Косоварите я спечелиха с 26:10, като дори направиха серия от 18:2 в първите пет минути. Така те си постлаха за лека последна четвърт. Те я загубиха с осем точки разлика, но авансът им от предишната част беше напълно достатъчен, за да победят.

Най-резултатен за българския отбор е Станимир Маринов, който наниза 22 точки, а Алекс Симеонов добави 16, който овладя и най-много борби за Левски - 9. С двуцифрен точков актив завърши и Крис Минков, който добави 11.

Самир Закики беше най-резултатен за косоварите със своите 16 точки. Башкими и в този мач беше без българския си баскетболист Александър Груев, останал отново извън групата.