Немският Байерн Мюнхен нанесе едва втора загуба на Реал Мадрид в Топ 16 на Евролигата, побеждавайки испанците с 85:83 точки в 10-я кръг на тази фаза в турнира. Реал вече е с 8 победи и 2 поражения в група F, а лидер тук е ЦСКА Москва, който вече си осигури участие на четвъртфиналите.

ЦСКА разби Партизан с 84:52 точки и записа девета победа от десет мача. Третият в групата Макаби Тел Авив вече е с актив 7-3, след успех над Жалгирис със 77:67 точки у дома.

В другата група Е, Барселона е без загуби след девет мача, а довечера приема Олимпиакос. Армани Милано е втори със 7-3, след победа над Лаборал Куча с 83:65 точки. Фенербахче се изравни по актив с Уникаха след успех с 69:67, но остава зад испанците в класиране в групата. Уникаха държи третото място, а турците са четвърти.

Освен двубоя Барселона- Олимпиакос, довечера се играят и срещите: Анадолу Ефес- Панатинайкос и Локомотив Кубан- Галатасарай.