Академик Бултекс 99 постигна най-големия успех в новата си история. Пловдивският баскетболен тим спечели бронзовите медали в Балканската лига, след като разгроми Берое (Стара Загора) в спора за третото място на финалната четворка в Тирана.

Отборът на Асен Николов игра по-добре и напълно заслужено триумфира с 86:57 (17:20, 30:14, 17:15, 22:8).

Тимът от Стара Загора започна мача с 15:4, но пловдивчани отвърнаха със серия от 11:0 и изравниха.

След втората четвърт Академик Бултекс 99 категорично надигра съперника си, за да спечели първа победа през сезона срещу тима на Любомир Минчев. Студентите дръпнаха с 6 точки в средата на втората четвърт, а в заключителните секунди удвоиха преднината си, за да стане тя 13 точки на почивката 0 47:34. Третата четвърт бе относително равностойна, за да дойде последната заключителна част, в която пловдивският тим доминираше изцяло и спечели с 22:8.

Най-резултатен за победителите беше Александър Груев с 21 точки, от които 5 тройки. Никола Вуйович добави 12 точки и 9 борби, а Трой Франклин вкара 11 точки.

За Берое най-полезни бяха Тре Когинс с 13 точки, Трентън Дженингс с 11 точки и 11 борби и Конър Франкамп с 10 точки.

Отборът на Берое беше считан за фаворит за титлата, след като спечели 11 победи в 12 мача в редовния сезон, но на финалната четворка допусна две загуби и завършва четвърти.

Финални срещи на Балканската лига по баскетбол за мъже:

Мач за третото място:

Берое (Стара Загора) - Академик Бултекс 99 (Пловдив) - 57:86 (20:17, 14:30, 15:17, 8:22)