Берое загуби от домакините от Теута (Албания) с 68:80 и ще играе в изцяло български сблъсък срещу Академик Бултекс 99 (Пловдив) в спора за третото място на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Днес двата българки отбора претърпяха поражения на полуфиналите на надпреварата, които се провеждат в албанската столица Тирана. Академик Бултекс 99 отстъпи пред Блокотехна (Северна Македония) със 74:79.

В спор за трофея утре ще се срещнат Теута и Блохотехна. Берое загуби от Теута, след като изигра слаба последна четвърт, която загуби с 8:23. Равенството между двата отбора се задържа през почти цялата първа час, която завърши 20:20.

Домакините от Албания изиграха по-добра втората част и на почивката имаха аванс от 45:38. Отборът на Берое започна третата част със серия от 15:0 и направи обрат - 53:45, а след 30 минути водеше с 60:57.

Възпитаниците на Любомир Минчев играха слабо в последната четвърт, в която вкараха само 8 точки срещу 23 за съперника и загубиха мача.

За Берое се отличи Конър Франкамп с 26 точки, 15 добави Тре Когинс, а Александър Янев се отчете с 14 точки.

За Теута Си Джей Уилсън завърши с 20 точки и 9 асистенции.

Полуфинални срещи от финалната четворка на Балканската лига по баскетбол за мъже:

Блокотехна (Северна Македония) - Академик Бултекс 99 (Пловдив, България) - 79:74 (16:19, 25:21, 21:17, 17:17)

Берое (Стара Загора, България) - Теута (Албания) - 68:80 (20:20, 18:25, 22:12, 8:23)