Отборите на Испания, Франция и Сърбия завършиха без загуба груповата фаза на европейското първенство по баскетбол, което се провежда в Латвия и Сърбия. В група А в Рига Испания победи трудно домакина Латвия с 59:56, за да запази 100-процентовия си актив до момента и да се класира директно за четвъртфиналите.

В другия мач от групата дебютантът Великобритания се наложи с 68:54 над Украйна и зае втората позиция в групата. Украйна пък се сбогува с европейското първенство след трето поредно поражение. Украинките завършват и като единствения от 16-те тима, който не успя да спечели мач.

В група В Франция спечели със 71:65 над Швеция в директен сблъсък за първото място и също си гарантира класиране за четвъртфиналите. Шведките останаха на втора позиция с 1 победа и 2 загуби и на осминафиналите ще играят с третия от група А - Латвия.

Голямата изненада поднесе тимът на Черна гора, който разгроми Чехия със 70:57 и по този начин изхвърли чехкините от турнира. Черногорките завършват трети в група В и по-късно днес ще играят с Великобритания за място сред най-добрите 8.

В група D в Сърбия домакините трябваше да правят обрат срещу полуфиналиста от предишния шампионат Белгия, за победят със 70:66. Успехът гарантира на сръбкините място на четвъртфиналите и им спести участие в осминафиналите. В другия мач от групата Русия надигра Беларус със 76:62 и заедно с Белгия продължава към осминафиналите. Беларус отпада.

В група С нямаше интрига кои отбори се класират и кои отпадат, тъй като още след втория кръг стана ясно, че Унгария печели групата, а Туриця напуска турнира. Въпреки това в последния мач между двата отбора туркините успяха да запишат първата си победа, надигравайки Унгария с 59:58. Италия пък надигра Словения със 75:57 в другата среща от групата и в следващата фаза ще се изправи срещу Русия. Словения ще игре с Белгия.

Резултати и класиране в груповата фаза на Евробаскет 2019 за жени в Латвия и Сърбия: