Баскетболистите на Цървена звезда победиха големия си съперник Партизан със 75:72 точки в мач от вътрешното първенство на Сърбия. Очакваната с огромен интерес среща между двата отбора във финала на Адриатическата лига така и не се състоя, след като и Звезда, и Партизан загубиха полуфиналните си мачове в регионалната надпревара.

Двубоят от местната Суперлига се игра пред около 4 хиляди зрилети, като през първото полувреме доминираше Партизан, а Цървена звезда трябваше да стопи пасив от 15 точки, за да стигне до победата.

Пет минути преди края, след серия от 5:0 Звезда израви за 61:61 точки и даде старт на драмата, която предстоеше в края на дербито. То пък бе прекъснато още във втората четвърт, след сблъсък между феновете на Цървена звезда и полицията. Само 18 секунди преди сирената Марко Симонович отбеляза тройка, с която даде преднина на Звезда за 74:70 точки и с това подпечата успеха на своя тим.