Панатинайкос стана шампион на Гърция, след невероятна драма в Атина в края на третия мач от финалната серия срещу Олимпиакос. Гостите водеха с 2-0 победи преди този мач. При резултат 76:72 точки за ПАО малко повече от минута преди края на срещата, феновете на домакините в Пирея започнаха да обстрелват съперниковите играчи с бомбички, сигнални ракети и счупени седалки. „Зелените“ се изнесоха на спринт от терена, а двубоят бе прекъснат.

Въпреки молбите на диктора, както и на представители на домакините, около 100 запалянковци на Олимпиакос отказаха на напуснат залата и мачът да бъде подновен, така че съдийската бригада взе решение мачът да не се доиграва.

След повече от част, резултатът бе обявен за краен и Панатинайкос спечели 33-а титла в историята си и 14-а в последните 15 години. До момента на прекъсването най-полезен бе Димитрис Диаманатидис с 18 точки, 7 борби и 4 асистенции.