Отборът на Олимпиакос, с българския национал Александър Везенков в състава си, победи Йоникос със 110:85 (27:20, 34:21, 20:20, 29:24) и се класира за финалната четворка на турнира за Купата на Гърция по баскетбол за мъже. Домакините нямаха никакви проблеми в четвъртфиналния сблъсък, след като поведоха с 20 точки до почивката и доминираха изцяло през второто полувреме. В 36-а минута преднината на Олимпиакос достигна 25 точки при 98:73.

Везенков се отличи с 11 точки, 5 борби и 2 асистенции за близо 23:38 минути на терена. Шакил МакКисик беше най-полезен за успеха със 17 точки, 2 борби и 4 асистенции. Михалис Лундзис също добави 17 точки.

Домакините играха без Костас Слукас, Томас Уокъп и Куинси Eйси, а Сотирис Економопулос направи дебют за мъжкия отбор.

Финалната четворка за Купата на Гърция ще се проведе от 18 до 20 февруари в Ираклион.

Вчера Олимпиакос обяви за един заразен с КОВИД-19 баскетболист, но не съобщи името му. На 29 декември гръцкият тим има мач с ЦСКА Москва от поредния кръг на Евролигата.