Уникаха Малага ще играе на финала на Купата на Краля на Испания, след като елиминира на полуфинала след 78:71 точки Естудиантес.

Решаваща за крайния изход на срещата се оказа последната четвърт, която бе категорично спечелена от Уникаха.

Двата отбора играха много равностойно, като Естудиантес успя да удържи в първите три части своя съперник и дори да води в резултата.

На полувремето „студентите” имаха преднина от две точки - 43:41. Добрата игра на Естудиантес продължи и в най-слабо резултатната трета част, която бе спечелена от „студентите” с 12:10 точки и те дръпнаха с четири напред 55:51.

В последната четвърт изригнаха Арчибал и Хайслип, които в крайна сметка имат и най-голяма заслуга Уникаха Малага да спечели мача с 78:71 точки и да се класира на финала.

Арчибалд завърши със 17 точки и 5 борби, а Маркус Хайслип добави 15 точки. С двуцифрен актив се отличи и Берни Родригес, който отбеляза 11 точки и направи 6 асистенции.

За Естудиантес над всички бе Икер Итурбе с 18 точки, а по 13 точки добавиха Петар Попович и Кори Брюър.

Финалът за Купата на Краля на Испания е в неделя и Уникаха ще се изправи срещу Тау Керамика.