Отборът на Уникаха постигна много важна победа над Валенсия в първи плейофен четвъртфинал в Лига Ендеса. Гостите се наложиха с 85:78 и поведоха в серията.

Това е първа победа на Уникаха като гост в плейофите от 2010 година, а това е серия от 15 мача, в която тимът от Малага прекъсна с успеха.

Драган Милосавлевич вкара 28 точки, като реализира първите си 11 стрелби, от които 6 тройки, преди да изпусне последния си изстрел в мача.

Тимът на Уникаха диктуваше темпото почти през целия мач, като единствено във втората част отстъпи на домакините, губейки я с 10:16. Останалите три бяха за гостите, които ги спечелиха съответно с 30:27, 25:17, 20:18.

Победителят от двойката Валенсия – Уникаха ще има за съперник в следващата фаза победителя от мач Реал Мадрид – Мандреса. Реал вече записа един успех.