Монтепаски триумфира за трети пореден път с титлата в италианското баскетболно първенство. Тимът от Сиена се наложи с безапелационните 4-0 победи над Армани Джийнс Милано, след като тази вечер надделя с 82:47.

За Монтепаски може да се гордее още повече с титлата, тъй като я постигна без нито една загуба в плейофите. Шампионите спечелиха още Купата и Суперкупата на Италия, и имат само едно поражение в редовния сезон.

Армани Джийнс Милано имаше кошмарна вечер, като реализира само девет точки в първата четвърт, докато Сиена вкара цели 32 за 10 минути. На полувремето резултатът вече бе 50:20 в полза на новия-стар шампион, и единственото, което остана на момчетата на Симона Пианиджани бе да довършат двубоя.

15 точки за 17 минути игра реализира Кжищоф Лавринович, който бе най-резултатен в двубоя за Монтепаски, а Ромейн Сато добави 14. Дейвид Хоукинс отбеляза 13 за Милано, но бе единственият с двуцифрен актив в състава си.