Отборът на Тау Керамика спечели за втори път титлата в мъжкото баскетболно първенство на Испания, след като постигна 3:0 победи на финала срещу Барселона.

В последния мач Тау победи със 76:61 точки, а в първите две срещи се наложи съответно със 75:64 и 78:74 точки.

Преди това Тау стана шампион през 2002-ра година. Феновете на отбора отпразнуваха успеха до късно снощи по улиците на града.

Барселона елиминира Тау Керамика на два пъти на полуфиналите в първенството през 2004 и 2007 година.

Пред почти 10 000 предвкусващи триумфа фенове, домакините играха много силно в защита и след първата четвърт водеха с 15-9.

Все пак до почивката играта вървеше сравнително равностойно и разликата след 20 минути игра бе само 5 точки - 31-26.

През второто полувреме обаче ТАУ доминираше и постепенно натрупа достатъчно комфортна преднина. Разликата в началото на последната четвърт бе вече с двуцифрено измерение, а след края й - убедителните 15 точки в полза на щастливите домакини.

Най-резултатен за новите шампиони на Испания бе сръбският "стрелец" Игор Ракочевич с 16 точки, американското крило Пийт Микъл допринесе за победата с дабъл дабъл от 14 точки и 10 борби, а двойката в подкошието Мирза Телетович и Тиаго Сплитер допринесоха съответно с 12 и 11. За Барселона най-много вкара Фран Васкес 12 т.