Реал Мадрид надигра Баскония с 82-76 в дербито на 20-ия кръг в испанската Лига Ендеса. В Мадрид финалистите от миналия сезон изиграха страхотен двубой със здрава защита, в който се сблъскаха две баскетболни философии. Реал отново разчиташе на стрелба от далечно разстояние и страхотно движение на топката в нападение, докато „баските” отговоряха с игра под  коша.

Антъни Рандълф вкара 11т през първата четвърт за Реал, но Баскония имаше аванс от 4 след първите 10 минути. До почивката Венсан Поарие продължи да тормози центровете на Реал и вкара 10т за Баскония. Полувремето дойде при абсолютно равенство 37-37.

След почивката Джейси Керъл намери стрелбата си и Реал повед с 12т. Две поледни тройки на Мат Дженинг, обаче върнаха Баскония в срещата. Петия фаул на гарда, беше последван от бурна реакция на Дженинг, която коства и техническо нарушение за гостите. Баските се държаха близо до края, но петата тройка на Рандълф реши всичко минута преди края.

Именно Антъни Рандълф бе най-резултатен за успеха с  18т. За Баскония , Венсан Поарие отбеляза 12, а всички титуляри на Велимир Перасович завършиха с двуцифрен актив. С победата Реал изпревари Баскония на второто място. Кралският клуб изостава на 2 победи от лидера Барселона.