Реал Мадрид победи с 92:89 у дома Олимпия Милано в двубой от 27-ия кръг в Евролигата по баскетбол при мъжете. Във втория период "белите" имаха пасив от 18 точки, но шест минути преди края вече водеха с 82:80, след което реализираха още четири безответни точки.

Четири секунди преди края на двубоя Неманя Недович от италианския отбор стреля неточно от дистанция, като имаше шанс да докара двубоя до продължения.
Олимпия взе солидна преднина от 37:19 във втората част, а на почивката водеше с 56:50. "Белите" поведоха с 62:60 в третата четвърт след кош на Джеф Тейлър.

Майк Джеймс беше най-резултатен за гостите от Милано със своите 35 точки, докато за мадридския гранд Еди Таварес завърши с 21 точки. Серхио Люл се отличи с 14 точки и 4 асистенции за Реал Мадрид, заемащ трето място в класирането. Испанците вече си гарантираха класиране за следващата фаза в Евролигата.

В друга среща от турнира Панатинайкос спечели със 72:70 в домакинството си срещу Саски Баскония и съхранява шансовете си да продължи напред, заемайки девета позиция до момента.

Домакините водеха с 48:27 по средата на двубоя, а испанците опитаха да направят обрат, но в края не успяха да се доберат дори до продължения.
Дешън Томас се отличи с 16 точки за победителите, а неговият съотборник Шон Килпатрик добави още 14 точки. За гостите Марсело Уертас и Шейвън Шийлд реализираха по 13 точки. Саски Баскония заема шесто място в класирането.

Фенербахче, ЦСКА Москва, Анадолу Ефес и Барселона също си осигуриха участие на четвъртфиналите. По-късно тази вечер ще се изиграят още четири срещи от редовния сезон в Евролигата.

Мачове от 27-ия кръг в редовния сезон от Евролигата по баскетбол при мъжете:

Дарушшафака (Турция) - Химки (Русия) 91:85
Панатинайкос (гърция) - Саски Баскония (Испания) 72:70
Макаби Тел Авив (Израел) - Жалгирис (Литва) 83:85
Реал Мадрид (Испания) - Олимпия Милано (Италия) 92:89

Класиране:

1. Фенербахче 23 победи/4 загуби, 2. ЦСКА Москва 21/6, 3. Реал Мадрид 21/6, 4. Анадолу Ефес 17/10, 5. Барселона 16/11, 6. Баскония 14/13, 7. Олимпия Милано 14/13, 8. Олимпиакос 14/13 и други./БТА