Берое спечели домакинството си над Ибър Рожайе със 74:67 в мач от Балканската лига и записа победа №5 в турнира. Двата тима изнесоха равностоен двубой, в който силното начало на старозагорци в крайна сметка наклони везните в тяхна полза. В срещата от Балканската лига беройци бяха без Станислав Ваклинов и Костадин Ангелов.

Доброто начало се оказа ключът за старозагорци, а резултатът от първата част 25:18 и тази преднина от 7 точки се запази. Ибър успя да навакса част от изоставането си до почивката, за 42:38, но след подновяването на играта Берое не позволи обрат.

Въпреки изравнената игра, домакините останаха напред в резултата и така вече са втори в група Е на надпреварата. Седариан Райнс със 17 точки бе най-резултатен, Симеон Илиев добави 11 и 7 борби, Павел Маринов - 9 точки, 10 борби и 4 асистенции.