Партизан спечели 14-та титла в своята история, след като надигра Цървена звезда с 84:67 в четвъртия мач от финалната серия в сръбското баскетболно първенство.

Така „гробарите” спечелиха серията с 3 – 1 победи. Това е един от най-успешните сезони за Партизан през последните години. Те взеха два трофея и влязоха в Топ 16 на Евролигата.

Най-полезен за успеха бе ветеранът Предраг Дробняк с 21 точки и 13 борби, Перович завърши с 12 точки и 8 борби. Очаквано, най-резултатен за Цървена звезда бе Милан Гурович с 20 точки.

Партизан имаше предимство през целия двубой, като едва в последната четвърт Звезда се опита да се върне в мача, но изявите на Дробняк не оставиха шанс за гостите.

И в това дерби не се мина без инциденти, като баскетболистът на Партизан Вонтиго Къмингс бе ударен с предмет, но за щастие не пострада.