Панатинайкос поведе с 2:1 победи на Олимпиакос във финала на гръцкото баскетболно първенство. „Зелените” водени от Желко Обрадович надвиха съперника си като домакин със 78:67 точки. Един от най-добрите защитници в Европа Димитрис Диамантидис изигра много силен мач за ПАО завършвайки с 14 точки, 8 борби и 6 асистенции, а Василис Спанулис се отчете с 15 точки.

За Олимпиакос американецът с български паспорт Родерик Блекни отново бе титуляр и за 31 минути отбеляза 9 точки и взе 4 борби. Най-резултатен за „червените” пък бе Лин Гриър с 16 точки.

Както във всички сблъсъци между двата гранда, не липсваше и напрежение между баскетболистите. В началото на третата част Диамантидис провокира Уудс и американецът го повали на земята с прийом от борбата. Томашевич побърза да скочи на бой на Уудс, след което и двамата бяха изгонени директно в съблекалнята.

Финалната серия в местното първенство продължава в неделя.