Панатинайкос сложи край на серията си от три поредни загуби в Евролигата по баскетбол за мъже, след като победи гостуващия Дарушафака (Турция) със 75:67 в среща от 12-ия кръг на турнира.

Гръцкият тим има шест победи и шест загуби от началото на сезона, а Дарушафака е с един успех и 11 поражения, 10 от които поредни.

Гостите от Турция изравниха 65:65 в последната четвърт, но домакините отговориха със серия от 10:2 и спечелиха мача.

За победителите Константинос Митоглу се отличи с 20 точки за 21 минути. Джеймс Гист доави 15, а Кийт Лангфорд - 12. Ник Калатес направи "дабъл-дабъл" - 10 точки и 12 асистенции.

За турския тим с 15 точки завърши Тони Дъглас.

Байерн (Мюнхен, Германия) спечели домакинството си на Жалгирис (Литва) с 88:84 и записа втори пореден успех за първи път през сезона.

Дерик Уилямс записа личен рекорд от 27 точки, включително три тройки и 7 борби за победителите. Стефан Йович, Нихад Джедович и Владимир Лучич добавиха по 11 точки.

За Жалгирис Брандън Дейвис завърши с 21 точки, 6 борби и 3 асистенции.

Гран Канария (Испания) победи гостуващия Будучност (Черна гора) с 95:85.

За домакините Никола Радичевич се отличи с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 11 асистенции. Най-резултатен беше Маркъс Ериксон с 15 точки.

Френският национал Едуин Джаксън вкара 15 точки за гостите от Черна гора, а Ален Омич добави 12.

Срещи от 12-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже:

Байерн (Мюнхен, Германия) - Жалгирис (Литва) - 88:84 (18:12, 28:26, 17:23, 25:23)
Панатинайкос (Гърция) - Дарушафака (Турция) - 75:67 (22:16, 21:16, 14:21, 18:14)
Гран Канария (Испания) - Будучност (Черна гора) - 95:85 (26:20, 30:14, 26:23, 13:28)/БТА