Александър Везенков изигра нов силен мач при победата на Барселона с 99:83 точки като гост на УКАМ Мурсия от осмия кръг на Лига Ендеса. Това е четвърти пореден успех за каталунците в първенството.

Везенков игра близо 23 минути, а за този период той реализира 9 точки и овладя 6 борби. Българинът показа 100% успеваемост при стрелбата за 2 точки.

Отборът на Барселона изгради своя успех основно в третата четвърт, когато успя да натрупа преднина от 19 точки.

Най-резултатни за Барселона в мача бяха Тайрис Райс и Петери Копонен с по 23 точки, а Анте Томич добави 16. Новото попълнение на „блаугранас“ Джонатан Холмс се отчете с 12 точки и 6 борби.

Най-резултатен в мача бе Факундо Кампацо с 24 точки, а Фаверани добави 21 за Мурсия.