Без минута почивка премина днешният ден за старши треньора на литовския национален отбор Кестутис Кемзура. Младият специалист изводи трудния сблъсък с Китай от осминафиналите на Световното първенство, и все пак успя да го спечели със 78:67.

Веднага след приключването на срещата, Кемзура бе наобиколен от журналисти, и в продължение на цял час се изказва, както на пресконференция, така и след нея.

Минути, след като приключи с изявленията, той седна на трибуните на „Синан Ердем”, за да наблюдава суперсблъсъка между Аржентина и Бразилия. Един от двата състава ще бъде съперник на неговата Литва на четвъртфинал.

Макар че няма шанс да се срещне с някои от въпросните отбори преди финал, тъй като е в другата част от схемата, във ВИП-ложите се разположи и старши треньорът на Турция Богдан Таньевич. Неговият тим играе утре своя четвъртфинал срещу Словения.

Кемзура и Таньевич са много различни, но имат нещо общо – отборите им стигнаха до четвъртфинал на Мондиал 2010 без нито една загуба в актива си.

Четете новините от Световното първенство по баскетбол със съдействието на bwin.