Женският баскетболен отбор Нефтохимик 2010 загуби от румънския Шепши (Сфънту Георге) с 51:101 (10:29, 16:27, 13:22, 12:23) в първия мач от тридневния международен турнир "Русчукъ", който се провежда в новата зала "Булстрад Арена" в Русе.

Треньорът Дечо Коешинов избра първи за бургаския тим да играят Олена Самбурска, Тамара Баич, Йелена Йованович, Габриела Костова и Мария Желязкова. Румънките започнаха много силно мача и още в четвъртата минута водеха с 18:2, а първата част завърши с 19 точки разлика - 29:10. По подобен начин преминаха и останалите три части, като Шепши заслужено победи със 101:51.

За Нефтохимик най-резултатна беше Йелена Йованович, която записа 12 точки, а Теодора Динева и Габриела Костова отбелязаха по 11 точки. От Шепши най-полезна беше Туана Маршал, която вкара 20 точки, а Матея Тавич записа 18 точки. Следващата среща от турнира тази вечер е между отборите на Дунав 8806 (Русе) и сръбския Шумадия Крагуевац./БТА