Българинът Александър Везенков записа добри изяви при успеха на Барселона над Гран Канария с 85:75 точки в 32-я кръга на испанската баскетболна Лига Ендеса.

За близо 12 минути игра Везенков завърши със 7 точки, 2 борби и 1 асистенция, като бе точен при трите си стрелби /2 за 2 точки и 1 за 3 точки/.

С 28-я си успех в шампионата Барселона остава лидер в редовния сезон два кръга преди края. Барса е начело с 28 победи и 4 поражения, а преследвачите Валенсия и Реал, които също записаха победи в този кръг са с актив 27-5.

Двубоят с Гран Канария бе доста оспорван, като на почивката гостите водеха с 44:33 точки, а през първото полувреме треньорът на Барселона Шави Паскуал получи две технически нарушения и бе дисквалифициран.

До края на редовния сезон Везенков и съотборниците му гостуват на Естудиантес и са домакини на Тенерифе в следващите си мачове.