Баскетболистите на Валенсия победиха Реал Мадрид с 86:79 точки във втория мач от финалната серия за титлата в Лига Ендеса. Резултатът в серията вече е 1:1 победи, като следващите два двубоя са във Валенсия.

Двата тима изиграха страхотен мач, като Валенсия поведе с 28:22 точки след първата част, а на почивката водеше с 43:41 точки. Последва по-добра трета четвърт за домакините и преднина от 64:61 точки за Реал.

Много силна последна част, в която Валенсия вкара 25 срещу 15 точки за домакините, донесе успех за гостите и 1:1 в серията.

Реал се затрудни срещу Валенсия, но направи крачка към титлата

Въпреки 22 точки и 6 асистенции на Серхио Юй Реал Мадрид не успя да се спаси от поражението. Фелипе Рейес добави 14 точки.

Големи успехи за Реал Мадрид и в баскетбола

За победителите от Валенсия отново най-резултатен бе Боян Дублевич с 20 точки и 9 борби, а Фернандо Сан Еметерио се отчете с 14 точки.

Третият сблъсък е на 14-и юни във Валенсия. Четвъртият и евентуален пети мач са насрочени за 16-и и 18-и юни.