Валенсия се наложи със 75:65 над Барселона в дербито от 31-я кръг на испанското баскетболно първенство, и върна интригата за лидерската позиция.

Барса продължава да води в класирането с 27 победи и четири поражения. Реал и Валенсия имат по 26 победи и пет загуби.

Валенсия и Барселона направиха истинско дерби, но домакините имаха леко превъзходство през цялото време.

Александър Везенков записа две минути и половина на терена, като влезе в игра в началото на втората част.

Барса догонваше и на няколко пъти бе много близо до изравняване. Валенсия обаче с опита си удържа преднината, и завърши с двуцифрен аванс.

С 13 точки най-резултатен за успеха бе Фернандо Сан Еметерио, а по 10 добавиха още трима играчи на Валенсия.