Валенсия се класира за финала в испанското баскетболно първенство, след като спечели с 85:77 в четвъртия мач от полуфиналната серия срещу Саски Баскония, а това беше трета победа, която прати тима на финал.

Баскетболистите на Валенсия диктуваха играта от началото до края на срещата, започвайки още от първата четвърт, която беше спечелена с 23:17. В един момент гостите от Баскония намалиха разликата до 6 точки, след като беше 16.

На почивката Валенсия имаше преднина от 8 точки - 43:32. След почивката въпреки опитите на Баскония да се върне в мача и да стигне до победа това не се случи. В крайна сметка крайният резултат дойде при 85:77 в полза на Валенсия.

Сам Еметерио се отчете с 19 точки за успеха, резервата Пиер Ориола, който направи  отличен мач добави 18, а 15 наниза Уил Томас. За Баскония Шейн Ларкин вкара 19, а Рики Ледо наниза 17, но това не стигна за успех на тима.