Валенсия записа трудна победа срещу Хербалайф Гран Канария с 89:83. Победата е 5-а за шампионите от началото на сезона, което ги отрежда на второ място във временното класиране. Първи са Реал Мадрид, които до този момент нямат загубена среща.

Валенсия започна слабо и след първата четвърт изоставаше с точка - 25:26. Домакините наваксаха през втората четвърт, която спечелиха с 22:15. През третата четвърт Валенсия даде сериозна заявка за победата, натрупа двуцифрен аванс, който им бе достатъчен да затворят двубоя и да спечелят срещата с 89:83.

Ерик Грийн за победителите се отчете с 20 точки, а общо четирима завършиха с двуцифрен актив от точки. За гостите Гал Мекел за 19 минути игра вкара 15 точки, а Еулис Баез добави 14.

Програмата за Валенсия ги поставя в доста неприятна ситуация. За следващия месец трябва да изиграят цели 8 двубоя. Следващият е този четвъртък - гостуване на Фенербахче в Евролигата.