Баскетболистите на Реал Мадрид победиха като гости Валенсия I 88:70 точки в двубой от 2-ия кръг на испанската Лига Ендеса. Това бе втори успех за Реал от началото на новия сезон, а Валенсия вече е с две поражения.

Решаваща за загубата на Валенсия се оказа лошата трета част, в която домакините вкараха само 5 точки срещу 21 за Реал Мадрид.

Серхио Люл бе най-резултатен за победителите от Мадрид със 17 точки и 6 асистенции, а Антъни Рандолф добави 14 точки и 9 борби.

За Валенсия с 15 точки и 9 борби се отчете Боян Дублевич.

След оспорвана първа част, завършила при 28:26 точки за гостите, на почивката резултатът бе 41:45 точки.

Само 5 точки на сметката на Валенсия за третата четвърт донесоха солиден аванс за Реал Мадрид преди последните 10 минути – 46:66 и спокоен завършек на двубоя.