Уникаха спечели първия мач в четвъртфиналната серия в испанската Лига Ендеса срещу Тенерифе със 79:65. Двата отбора завършиха сезона на съседни места - Уникаха завършиха четвърти, а техният съперник бе пети. Испанските медии определиха тази серия като сблъсък на европейските шампиони, тъй като и двата отбора спечелиха европейско отличие. Уникаха надделя във финала на EuroCup над друг испански отбор - Валенсия, а Тенерифе спечели баскетболната Шампионска лига - третият най-престижен баскетболен турнир.

Първата четвърт завърши със серия от 11:2 за Уникаха, с което домакините компенсираха слабото начало и поведоха с две точки при 19:17. Добро включване от пейката направи Кристиян Айенга, който за 8 минути до почивката отбеляза 7 точки, овладя една борба и записа една асистенция.

На обратния полюс пък приключи третата четвърт - серия от 8:0 за Тенерифе. Гостите стопиха пасива си само до 3 и мачът остана отворен и за двата отбора. В тази четвърт Кърксей записа 12 от своите 16 точки за Тенерифе.

В решителните 10 минути Айенга отново бе над всички. Окрилени от играта му Уникаха спечелиха частта с 11 точки преднина и при 79:65 затвори първия мач.

Освен Айенга, завършил с 21 точки, за Уникаха се отличиха Суарес, който добави 14 точки, а Недович вкара 12.

Серията се играе до 2 победи от три срещи. Вторият двубой между двата отбора е на 26 май, а домакин е Тенерифе.