Баскетболният тим на Тенерифе победи като гост Уникаха Малага с 88:80 точки в двубой от втория кръг на испанската Лига Ендеса.

Двата тима предложиха атрактивен двубой, но гостите от Тенерифе триумфираха след много силна трета четвърт.

Иначе първото полувреме беше равностойно. В първата четвърт домакините имаха преднина от три точки, която се запази и на полувремето – 41:38 точки.

След почивката обаче нещата се обърнаха и гостите взеха третата част с 27:11 точки и резултата стана 52:65. Последната част беше за домакините, но тя не беше достатъчна и така гостите се поздравиха с успеха.

За Тенерифе Сасу Салин записа 24 точки, а Дани Диас добави 19 точки за успеха. Гиорги Шермадини пък отбеляза 12. Интересното е, че и тримата защитаваха цветовете на Уникаха през изминалия сезон.

За Уникаха най-полезен беше Хайме Фернандес с 15 точки, а Джош Адамс и Володимир Герун добавиха съответно 13 и 12 точки.

Това бе първа победа за Тенерифе през новия сезон, докато Уникаха записа втората си загуба и остава без победа до момента в лигата.