В много интересен двубой с интрига до самия край Уникаха победи Реал Мадрид със 103:102 в мач от 19-ия кръг на Лига Ендеса.

В първата част на мача двата тима реализираха кош след кош и срещата се очертаваше доста равностойна, в един момент от двубоя Реал поведе с 27:19. Реал Мадрид се разигра и поведе с 19 точки - 54:35. Полувремето дойде при аванс на "белия балет" с 57:40.

С коренно променена игра и солидна активизация Уникаха се върна в мача и започна да намалява дистанцията от съперника, като в края на третата част Реал водеше само със 76:69. Редовното време завърши при 95:95 след две точки на Айон. В продължението нервите на домакините бяха по-здрави и с тройка в самия край дойде и победата - 103:102 като точен беше Хайме Фернандес.

За победителите Хейме Фернандес реализира 27 точки, а 18 добави Шермадини, като той се отчете и с 10 борби. С 14 точки се отчете Брайън Робъртс.

За Реал Мадрид играта на Руди Фернандес спореше и той наниза 25 точки, със 17 завърши Кампацо, а с 11 Рандолф. С 10 борби се отчете Густаво Айон, а със 7 Таварес, но така и тимът им не стигна до победата.

В класирането Реал Мадрид е на 3-ото място с 14 победи и 5 поражения, а Уникаха има 12 победи и 7 поражения като е на 5-ото място.