Реал Мадрид унищожи Валенсия в първия мач от полуфиналната серия от испанското баскетболно първенство, след 82:57.

Валенсия поведе играта в първите минути, заедно с бившия играч на Лукойл Академик и Рилски спортист в състава - Травис Питърсън.

Гостите водеха след първата четвърт, и в началото на втората, но постепенно Реал навакса изоставането си.

Във втория период домакините позволиха само седем точки на противника, и на почивката вече водеха с 31:26.

Валенсия се постара да не се стигне до откъсване в третата част, но фантастична серия 16:2 за Реал, реши всичко.

Джейси Керъл завърши с 15 точки за успеха на "белите", 13 добави Серхио Юи, а по 10 реализираха Фелипе Рейес и Густаво Айон. Реал изпълни само осем наказателни удара в мача, срещу 22 за Валенсия.

Боян Дублевич приключи с 13 точки за Валенсия, а Питърсън, който вкара първия кош в мача, си остана с три точки, плюс една борба и две асистенции, за 12 минути на паркета.

Мач №2 от серията, която се играе до три победи от пет срещи, е отново в Мадрид, на 4 юни.

В петък стартира и серията между Барселона и Лаборал Куча.