Реал Мадрид постигна втора убедителна победа над Барселона с 91:74 в мач №3 от финалната серия от испанското баскетболно първенство.

Така Реал вече води с 2-1 победи, и може да стане шампион още в сряда, когато е четвъртата среща, отново в Мадрид.

Ако Барса стори малко чудо, предвид играта си в последните две срещи, и вземе победа в столицата, петият решителен двубой ще е в Барселона в събота.

Подобно на предишния мач, Реал доминираше сериозно. "Белите" установиха контрол върху нещата още в първата четвърт, поведоха с осем точки, увеличиха още аванса си до почивката, и след това само поддържаха огъня.

Гостите пропуснаха цели девет от 27-те си наказателни удара, загубиха и борбата под коша, и като цяло нямаха идея как да настигнат Реал.

21 точки за победата записа Серхио Люл, плюс седем асистенции. 18 добави Руди Фернандес.

Александър Везенков игра шест минути и половина за Барселона, като имаше само един опит за стрелба в тях. Анте Томич приключи с 18 точки за Барса.